Ana sayfa İç Mekanlar Sonbahar Dekorasyon Fikirleri İle Bahara Hazırlanın

Sonbahar Dekorasyon Fikirleri İle Bahara Hazırlanın

PAYLAŞ
Sonbahar Dekorasyon

Sonbahar dekorasyon fikirleri ile evinizi bahara hazırlayın.

Sonbahar geleli aslında çok oluyoinsan ama biz pek fark etmedik. Havalar hala yazdan kalma bir esinti içerisinde sıcacıktı şimdiye kadar. Sonbaharın geldiğini ormana veya yürüyüş korularına/parklarına gidenler ama çabuk anlamışlardır. Yaprakların geçirdiği evrim olağanüstü. Bu kadar mı güzel olur yaprak dediğin. Ama işte öyle, güzeller! Çam ağaçlarının kozalakları artık toprak ile buluşmak için dökülmüş, yapraklar sarı, yeşil, turuncu, kırmızı ve bordo.

İşte şimdi bu güzellikleri evimizin içine nasıl taşıyacağız ben onlarla evimizi ne sen güzel renklendireceğiz buna bakalım. Sonbahar dekorasyonunu sevenler kolları sıvasın o vakit kış gelmeden, haydi!

Bir avuç Çam ağacı kozalağı. Ne de güzel boyanmışlar, mevsimine göre. Renklerin canlılığını yitirip yerine pastel renklerin hakim olduğu Sonbahar mevsimini temsil ediyor tam. Gökyüzünün bile bu renklere ayalar uydurduğu gözden kaçmazken, kozalaklar neden ayak uydurmasın. Pastel ama mutlu renkler. Kırmızının, mavi ile yeşilin soluk tonları. Kozalaklarımızı boyadıktan sonra, istediğimiz bir yere koyalım. Gözümüzün önünde olursa daha az mutlu oluruz.

Kırmızı renkli çalı çileklerinin böyle güzel değerlendirilmesi…Maliyeti düşük bir dekorasyon ürünüdür. Çalı çileklerini çoğu yerde görürüz. Yol kenarlarında bile karşımıza çıkar.

Kozalak yine yerlerini almış bu sefer doğal renklerinde ve ipe asılmışlar. Sonbaharda at kestaneleri de bol miktarda oluyor ve cevizin tam mevsimi. Evet tabi ki ceviz yemek içindir, fakat yenilene kadar büyükçe bir kavanozun içinde oturma odanızın bir köşesinde ya da ortasında onu muhafaza edebilirsiniz. Hem mideye hem de gözünüze hitap eder bu şekilde.

Bal kabakları…Ne çok severiz tatlısını. Ama bu tatlı kabaklar başka başka amaçlara da hizmet edebilir bir hayli. Tarladan topladığımız yada pazardan kocaman aldığımız kabaklarımızı saklamaya hep yer ararız ve yine de  bir yere sığdıramayız. O zaman saklamayalım ortada dursun. Ama güzel bir şekilde yerleştirmek gerek.

İşte bu Aşk! Sarının elli tonu…

Mum kullanmak için elektriklerin gitmesini beklemediğimiz bir zamandayız artık. Dekoratif mumlar illa ki hepimizin evinde vardır. İşte bu ikisi bir araya gelmiş hem sonbahardan hem de mumlardan yararlanılmış Harika bir görüntü ortaya konmuş. Şimdi sessizce diğer resimlerimizi inceleyelim. İyi eğlenceler, bol fikirler…

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here