Ana sayfa İç Mekanlar 35 Rustik Oturma Odası Dekorasyon Fikirleri

35 Rustik Oturma Odası Dekorasyon Fikirleri

PAYLAŞ
Rustik Oturma Odası

Rustik oturma odası dekorasyon fikirleri ile oturma odası dekorasyonunuzu ilginç ve farklı yapabilirsiniz. Rustik tarzınız ile benzersiz, romantik, çekici ve ilgi çekici olabilirsiniz.

Rustik tarzda bir oturma odası oluştururken dağınıklığı, uyumsuzlukları, kalabalığı, eskiliği ve gelenekselliği benimsemeyen çevrenizden olumsuz tepkiler alabilirsiniz. Ama bu tepkilere bakarak da farklı bir ortam meydana getiremezsiniz. Çünkü sıradanlıktan kurtulmak bazen kulakları çevreye kapamak demektir. Kaldı ki ortaya aşağıdaki gibi sonuçlar çıktıktan sonra kim ne derse desin. Siz yaşadığınız ortamdan memnun iseniz eleştirileri fazla ciddiye almayın. Ama muhteşem dekorasyonlu rustik bir yaşam alanına kimse ilgisiz kalamayacaktır.

Deri, odun, kütük, ahşap, taş…hepsi doğada bulunan birer ham madde. Bunları alıp oturma odanızın ortasına koyduğunuzu düşünün. Tüm doğallığı ile evinizin birer aksesuarı olsun. Ama biraz işlenmiş bir halde tabi ki, mesela birer masa olarak ya da koltuk. Pekala taşlar? Onlarda duvarlarımızı süslesin. Evet çok rustik dediğinizi duyar gibiyim. Ama çok şık. Demir ile buluşmuş ahşap masalar, yarı kumaş yarı deri koltuklar ve nihayetinde yontulmamış gri taştan duvarlar.

Şimdi resmi görünce ama benim odamın tavanı bu kadar yüksek değil ki diye dert etmeyin. Duvarlara odaklanın, çünkü evin duvarını  taştan olması için illa ki yüksek tavanlara ihtiyaç yoktur. Elde olanı değerlendirerek sen her zaman güzele erişilir. Siz kendi konseptinize göre dekorasyon oluşturabilirsiniz. Sadece biraz hayal gücü yeterli olacaktır.

Özellikle kirişlerin ayrıntılarına dikkat edelim. Tavan, kapı kasaları veya kirişleriniz doğal görünümlü bir ahşap kaplama ile yapılmışsa sizde rustik havayı yakalamışsınız demektir.

Koltuklarda ki yastıkların eskitilmiş renklerde kullanılmış olması ben ortada duran ahşap sehpanın demir ile buluşması, işte tam da bunlar yeterli olacaktır. Duvarda ki detaylar veya kullanacağınız halının renk tonu ve desenleri gerekli ayrıntıları da öne çıkaracaktır.

Bu antika benzeri koltuğun yastıkları bizim evvelden beri şark köşelerimizde kullandığımız sedir ve minderleri anımsattığından, aslında bize hiçte uzak bir tarz olmadığını gösterir. Köyde yaşamış yada köye gitmiş olanlarımız bu sediri çok iyi bilirler.

Kahverenginin tonları öne çıkmış bu salonda huzur ile yaşamınızı sürdürebilisiniz.

Evet sizin için görsellerini hazırladığımız diğer Rustik Oturma Odası Dekorasyon fikirleri ile evinizin tamamı yada bir kısmına değişiklik yapma fikri vermesi sevinci ile 🙂

Rustik dekorasyonlu evinize uygun Eski Albüm Kapaklarından Dekorasyon Fikirleri ile odanıza harika bir atmosfer katabilirsiniz. Ayrıca rustik ampüller ile aydınlatmanız için fikir sahibi olabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here