Ana sayfa İç Mekanlar 7 Ünlü Yönetmenden Özel Tasarım Yatak Odaları

7 Ünlü Yönetmenden Özel Tasarım Yatak Odaları

PAYLAŞ
Özel Tasarım Yatak Odaları

Özel tasarım yatak odaları arıyorsanız 7 ünlü yönetmenin tasarladığı bu yatak odalarını göstereceğiz. Yedi farklı yatak odası. Yatak odalarını görünce neden farklı kelimesini kullandığımı anlarsınız.

Bu yedi oda, yedi farklı yönetmenin tasarımıdır. Onların hayal dünyalarında canlandırdığı, kafalarında kurdukları bir düzen. Daha çok sahneye özgü bir davranış, gerçek hayata aykırı ve uyarlaması güç bir tasarım. Zaten kimse de sizden böyle veya bunlara benzer yatak odaları inşa etmenizi tasarlamanızı beklemiyor, ama… evet bir aması var tabi ki. Kimse de demiyor ki zaten hazır, kolay tasarlanmış takım halinde satılan yatak odalarını alın yerleştirin.

Vermek istediğimiz mesaj belki şu olabilir, hepimiz kendi hayal dünyamızın kahramanlarıyız ve kendi tasarımlarımızı ön plana çıkarabiliriz, kimseye bağımlı olmadan. Yatak odalarımızı istediğimiz gibi dekore edip, istediğimiz renge boyarız.

Bizim belki odanın ortasına şömine, merdiven veya uçak koymak gibi bir özgürlüğümüz olmayabilir ama hayalimizdeki yatak odası için elimizden geleni yapmalıyız. Yeteri kadar güzel bir tasarım yapabiliriz. Şimdi resimlerimizi renkleri, aksesuarları, yatakları ve diğer objeleri ile bir inceleyelim.

Gerçeküstü ve fantastik dünyaları ile 7 ünlü yönetmenden Özel Tasarım Yatak Odaları

Peter Jackson

Bu görülen yatak odası Yüzüklerin Efendisinin direktörü Peter Jackson tarafından hazırlanmıştır. Dünya da milyonlarca seyirci tarafından izlenmiş, gişe rekorları kırmış ve dvd’leri yok satmış bir filmden bahsediyoruz. Filmi herkes bilir ve üç aşağı beş yukarı tahmin edebilir nasıl bir ağırlığı olduğunu. Yatak odamız yeşillik ağırlıklı, doğaya yakın, sobanın odanın ortasında oluşu bir de yapraklardan anlayacağınız gibi neredeyse bir ağacı yerleştirmişler odaya. Tam o sevgili Hobbitlere layık bir oda.

Dario Argento

Bu yatak odasının mimarı Dario Argento kalsın. Yatak odamızda sert renkler kullanılmış gözden kaçmıyor ve birazda karanlık kalmış. Merdiven başlarında ki ışıklar ironik olmuş. Odayı aydınlatma niyeti ile fakat fazla ışık gücüne sahip  değil. Oda gölgede kalmış biraz ve anki istenen de buymuş gibi. Korku filmi seve okuyucularımız için bir örnek olabilir mesela.

Sofya Coppola

Yönetmen Sofia Coppola’nın tasarımıdır bu yatak odası. Pudra ve pastel renklerin kullanımı odayı Alice Harikalar dünyasında filmi gibi bir masal dünyasına götürmüş. Pastel mavi ve pudra gerçekten çok uyumlu olmuş.

Wes Anderson

Odada çizgilerin hakim olduğunu kesin sizde fark ettiniz. Halılar, tavan, yatak örtüleri, duvarlar ve benim gözden kaçırdığım başka detaylar. Yönetmenimiz Wes Anderson simetriye önem vermiş.

Tim Burton

Bu özel tasarım yatak odası Tim Burton tarafından hazırlandı. Koyu renginden ve bir kabus yaşıyormuş gibi görünen abartılı çizgilerden anlaşılması kolay

Hayao Miyazaki

Çizgi filmden çıkmış gibi görünen bu yatak odasının tasarımcısı tabi ki Hayao Miyazaki

Guillermo Del Toro

Sarı, kırmızı ve mavi renklerin hakim olduğu bu özel tasarım yatak odası hayaletler, kötü ruhlar ve canavarların efsane karaketlerini ortaya çıkaran Guillermo Del Toro

Daha farklı yatak odaları arıyorsanız İlginç Yatak Odası Fikirleri yazımızı inceleyebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here