Ana sayfa Dış Mekanlar Bahçeler Bahçe Dekorasyonu İçin Beyaz Çakıl Taşı

Bahçe Dekorasyonu İçin Beyaz Çakıl Taşı

PAYLAŞ
Beyaz Çakıl Taşı

Beyaz çakıl taşı ile dekoratif bahçeler hazırlamaya ne dersiniz.  Konumuz beyaz çakıl taş ile bahçe düzenleme ise eğer dekorasyonunuz için vazgeçilmez bir detay olacaktır.

Bu beyaz çakıl taşı nereye koyarsanız koyun olduğu yere güzellik katar. Bahçelere aydınlık bir görünüm verirler. Bahçelerin yollarına serildiğinde, size evinize kadar eşlik eder, adeta size yol gösterir.

Olmazsa olmaz beyaz taşları ister büyük isterseniz çakıl taşı olarak kullanabilirsiniz. Bu tamamen size kalmış. Saksılarınızın diplerine, ağacınız var ise bahçenizde onların köklerine yayabilir, eğer bir yol yapmayı düşünüyorsanız sokak taşları gibi sabit dizebilirsiniz yada serpme metodu ile kendi haline bırakırsınız.

Bunların haricinde tamamen kesin bir amaca hizmet etmesi gerekmiyorsa ama siz yine de kullanmak istiyorsanız taşlarınızla motifler oluşturabilirsiniz . Hayal dünyası geniş bir arkadaşımız kuru kafa yapmış mesela bahçesinin ortasına, neden olmasın ki… Bahçe sizin istediğinizi yaparsınız. O zaman biraz fikir edinmek gerek, belki sizin bahçenize tam uyacak bazı seçenek vardır.

Ayrıca Ahşap Yürüyüş Yolu ve diğer dış mekanlar hakkında bilgi almak isterseniz yazılarımızı takip edebilirsiniz.

Beyaz Çakıl Taşı İle Bahçe Düzenleme

Beyaz taşlarımız burada bölgenin sadece palmiye ağacımıza ait olduğunu vurgulamış sanki. Bir sınır görevi görmüş.

Ne kadar yol gibi görünse de bataklıkta bulunan üzerine kurbağaların çıktığı bataklık güllerini anımsatmış. Yani beyaz taşlarımız bataklık olmuş.

Yine sulak bir bölgeyi hatırlatıyor bu dekor, ortadan geçen de köprümüz olsun.

Taşlarımız sayesinde çimenlik alanımız adeta bir yeşil halı gibi duruyor. Yumuşacık yeşil bir halı. Beyaz çakıl taşları öyle zarif duruyor ki, evin dış cephesi ile çok güzel bir harmoni içerisinde.

Çölün ortasında kalmış bir iki çalı sanki. Hayal dünyası geniş olanlar hemen bunu düşünebilir yada okyanusun ortasında ada. Ya siz ne derdiniz nasıl yorumlardınız bu görüntüyü?

Ve bahsettiğimiz kuru kafa. Burası tehlikeli alan yaklaşmayın dermiş gibi.

Amerika’nın Rocky Mountain görünümü veren bu süsleme amacına ulaşmış gibi. Taşlık bir arazi ve yüksek kayalık dağlar.

Klasik bir patika yol, sizi evinize kadar takip eder, size eşlik eder.

Size beyaz çakıl taşı taşıyan minyatürler

Sizin de aklınıza gelen bu değil mi, hemen havuza atlayacakmış gibi bir görüntü.

Kısaca şunu anlıyoruz ki, bahçenizde vurgulamak istediğiniz öne çıkarmak istediğiniz bir alanınız varsa beyaz çakıl taşları kullanarak doğru karar vermiş olursunuz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here