Ana sayfa Dış Mekanlar Bahçeler Bahçeniz İçin En Güzel Yağmur Zinciri Örnekleri

Bahçeniz İçin En Güzel Yağmur Zinciri Örnekleri

PAYLAŞ
Yağmur Zinciri Örnekleri

Yağmur zinciri örnekleri ile bahçe dekorasyonunuza en farklı ve özgün fikirleri bulabilirsiniz. Yağmur Zinciri Nedir? Yağmur zincirinin Japonca’daki ismi kusari-doi.

Kusari-dio tarihsel anlamda tapınaklarda kullanılan daha sonra Japon evlerinde kullanılan çatıdaki suları toplama biçimi. Diğer adı da yağmur oluğu olan yağmur zincirleri yağmur suyunun akışını farklı şekilde yönlendirerek yağmur suyunun evin temelinden uzaklaştırır ve temelin zarar göremesini engeller.

Farklı bir faydası ile yağmur suyunu depolamanıza yardımcı olur. Yağmur ihtiyacı olan zamanlarda biriktirilen bu yağmur suları kullanılarak bütçeye de fayda sağlar.

Ama bizim şua incelediğimiz yağmur zinciri örnekleri ile pratik, kolay, dekoratif ve hoşunuza gidecek sonuçlar elde edeceksiniz. Buradaki en güzel sonuç bizce yağmurun tınısını dinlemek olacaktır. Özellikler metal maddelerden yapılacak olan yağmur zincirleri yağmur damlasının her vuruşunda ruhunuzu dinlendirecek.

Çinko ev çatısı olanlar yada köy evleri çinko olup orada kalanlar bilir. Yağmur sesinin çatıya vurması insana farklı bir duygu veriyor. İnsanı ruhen dinginleştirirken uykuya rahat dalmasını sağlıyor.

Yağmur zinciri için evinizdeki malzemeleri değerlendirebilirsiniz. Çatal, kaşık, kepçe, çaydanlık, ufak tencereler, kovalar, şişeler, pimaş borular. Aklınıza ne gelirse yeniden kullan şeklinde değerlendirileilir.

Sizin İçin Seçtiğimiz Birbirinden Güzel 34 Yağmur Zinciri Örnekleri

    

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here