PAYLAŞ

Dış mekânlarda ışıklandırma hem çok hoş durmakta hemde mekanınıza güzel bir hava katmaktadır. Bahçeniz, terasınız, havuz başınız, balkonunuz için kullanabileceğiniz işte birbirinden güzel 5 mekân ışıklandırma önerisi:

  1. Tekli Sarı Ampuller

Kuşkusuz sarı renk ampuller dış mekânlarda beyaza kıyasla çok daha güzel durmakta. Bu nedenle etrafında herhangi bir şeyin bile olmasına gerek yok, tek başına yalın halde veya toplu şekilde kullanabilirsiniz. Her türlü çok otantik ve samimi bir ortama kavuşacaksınız.

  • Güneş Enerjisi ile Toprağa Batırılan Işıklar

Güneş enerjisinin de veriminden dış mekânda olunca faydalanmak bir diğer seçenek. Üstelik nereye koyup asacağınızı da düşünmeden, toprağa saplanabilen çubuk ışıklar, sıralı dizdiğinizde dış mekanınıza sofistike bir hava katacaktır.

  • Ledler

Yine bir diğer her yerde kullanabileceğiniz ışıklandırma önerisi: Ledler. İp şeklinde oldukları için rahatça balkonun duvarına yapıştırılabilir veyahut bahçelerde ağaçlara asabilirsiniz. Farklı renklerde ve modellerde bulabileceğinizden, seçenekleriniz bol olacaktır.

  • Gaz Lambaları ve Fenerler

Daha değişik bir aydınlatma isteyenlere, gaz lambaları ve fenerler bir seçenek. Eskitme ve loş bir görünüm isterseniz gaz lambalarını tercih edebilirsiniz. Fakat biraz büyük boylu olanlarını alırsanız, daha iyi bir aydınlatma elde edebilirsiniz. Fenerleri ise küçük küçük alarak istediğiniz noktaya aşabilir veya tıpkı gaz lambaları gibi büyük olanlarını tercih edebilirsiniz.

  • Kapalı Mumlar

Dışarıda mum size garip geliyor olabilir fakat kapalı olacağı için mum sönmez. Daha az bir ışık verimi alırsınız ama eğer başka aydınlatmalarınız ile kullanacaksanız çok şık duracağından endişe duymayın.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here