Ana sayfa İç Mekanlar Çocuk Odaları Lego Masası İle Legolarınızı Toparlayın – 24 Örnek

Lego Masası İle Legolarınızı Toparlayın – 24 Örnek

PAYLAŞ
lego masası

Lego masası ile çocuklarınıza kolay lego oyun alanları oluşturabilirsiniz. Lego masası; lego aktivite masası, anaokulu lego masası, lego oyun masası gibi işlevseliğe yarayan muhteşem toparlayıcı.

Peki lego masası ile nasıl legolar yapılır derseniz aklınıza gelen, hayalini kurduğunuz herşeyi yapabiliriniz. Fakat kullanmadığım legolar ile ne yapabilirim derseniz ”Kullanılmayan Eski Legolardan Neler Yapılır” konumuzu inceleyebilirsiniz.

Kimler böyle düşünür daha bilemem ama, bir çocuğa sevgi ve şefkatten sonra verilebilecek en güzel hediyedir Lego. Çünkü lego, çocuklarımızın zeka gelişimi, el becerisi, hayal gücü ve benzeri bir çok olumlu alanda gelişimine eğitimine katkı sağlar. Parçalar ne kadar çok ise, o kadar çok birleştirerek obje ortaya koyabilir yavrularımız. Ve onlar hiç bıkmadan usanmadan her doğum gününe, her bayrama hediye olarak isteyebilirler. Çünkü çok eğleniyorlar ve sadece biz değil kendileri bile o kadar şaşırıyorlar ki ortaya çıkardıkları o muhteşem tasarımları görünce.

Evet gelelim şimdi bütün annelerin sorduğu şu ortak soruya. Bu kadar güzel ve eğitici olduğunu kabul etsek de nereye bu kadar legoyu istifleriz. Çocuğumuz nerede bu kadar rahat bir şekilde mimarlıklarına devam edebilirler. İşte bu kadar anne bir araya gelip aynı soruyu sorunca, sağolsun tasarımcılar boş durmamış ve bu güzel masaları yapmışlar.

Masaların üzerlerinde hem lego paletler mevcut, hemde depolama alanları. Kimi masalarda çekmece misali, kimilerinde plastik kutucukları çekmece yapmışlar. Aslında ikeadan çok kolay elde edebileceğiniz masalar bunların bir çoğu. Benim favorim şu yanlara açılabilen kanatlı masa oldu. Ortasından malzemeler yanlarda inşa paletleri. Ve kanatları tekrar içe sürgüleyince Lego taşları saklanıyor ortalıkta tamamen düzenli duruyor. Durum böyle olunca geç anneler mutlu hem de çocuklar. Yalnız unutmayın “çocuklarınız büyürken evi temiz tutmak, hala kar yağarken kapınızın önünü kuru tutmaya benzer” bunu da Phyllis Diller söylemiş…yani buna benzer güzel bir söyleşi.

Lego şeklinde merdivenler için Lego Merdiven konusuna bakabilirsiniz. Evinizi sıradanlıktan kurtaracak merdiven modelleri. Lego severlere son önerimiz ise Lego Düğün Pastası ile yazımızı sonlandırıyoruz.

Birbirinden güzel lego masası ile iyi seyirler, iyi fikir edinmeler. 

lego masası

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here