Ana sayfa Mimari Çek Cumhuriyeti’nde İlginç Konteyner Otel

Çek Cumhuriyeti’nde İlginç Konteyner Otel

PAYLAŞ
Konteyner Otel

Çek Cumhuriyeti’nde ki bu konteyner otel nakliye konteynerlarından yapılmış. Konteynerden yapılan bu otel Artikul mühendislik tarafından tasarlandı ve Treboutice kentine inşa edildi.

Doğa içinde bulunmak ruhumuza ve bedenimize çok iyi gelir. Ne yazık ki yaşadığımız büyük şehirlerde yeşillik alanlar, ormanlar hemen elimizin altında değildir.

Bunun için tatille çıkmaya çok ihtiyaç duyarız. Ve genelde tatil denilince akıllarınca hep oteller gelir konaklama mekanları olarak.

Ama böylesi bir oteli hiç görmediniz belki. Çünkü bu şimdiye kadar bilinen bir adet değil. Bu otel aslında bir konteynır ama öylesine güzel tasarlanmıs ki konteyner otel olduğunu hissetmiyorsun bile.

İlk bakışta alıştığımız otel odaları gibi lüks değil tabiki ama doğaya ve çevreye zarar vermeden en iyi tasarlanmış bir konaklama merkezi.

Tamamı korner ve ahşaptan oluşan bu otelin temel atmak için kazı çalışması yapılması ve ya herhangi bir inşaatı gerektirmiyor.  

Doğayı korumak isteyen bir çok tatilcinin ilgisini çekecek olan Konteyner Otel ormanın yeşiliklerinde ve ormanın orta yerine bile kurulabilir. Bol kuş cıvıltılı dinlenmeler…

   

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here