Ana sayfa Dış Mekanlar Bahçeler Çit Dekorasyon Fikirleri – Bahçe Çit Düzenleme 23 Örnek

Çit Dekorasyon Fikirleri – Bahçe Çit Düzenleme 23 Örnek

PAYLAŞ
Çit Dekorasyon

Çit dekorasyon fikirleri ile bahçe çitini düzenleyebilirsiniz. Dekoratif çitler bahçe dekorasyonu için sizi sıkıcılıktan kurtaracaktır. Bildiğiniz gibi çitler sadece bahçenizin sınırını belirlemeye yarar. Ama bu çitler bahçenize renk ve farklılık katacak.

Bahçenize renk katacak Eski Mutfak Eşyaları İle Bahçe Dekorasyonu ile Bahçeniz İçin En Güzel Yağmur Zinciri Örnekleri konularını da incelemenizi tavsiye ederiz.

Birbirinden Güzel 23 Çit Dekorasyon Fikirleri

Çitlerin Üzerinde Terlik

Bahçe çitlerinizin üzerine kullanmadığınız eski terliklerinizi asarak dekor oluşturabilirsiniz. Ayrıca bu terlikerin içine çiçekler ekip görünümünü güzelleştirebilirsiniz.

Plaj Temalı Bahçe Çiti

Eğer yaz ayarını çok seviyorsanız bu çit örneği tam size göre. Plaj temalı çit dekorasyon örneğini bahçenize uygulayabilirsiniz.

Bahçe Çitlerinizde Eğlenceli Çocuklar

Bahçe çitinizi boyayarak ve renklendirerek bahçenize dokunabilirsiniz. Ayrıca yoldan geçenler için de güzel bir izlenim olacaktır. Bilindik çitlerin dışında renkli çitlerde belki yüzlerinde tebessüm oluşturacaktır.

Bahçe Çitinde Ağaç Büyüyor

Resim kabiliyeti olanlar için harika bir örnek. Tabi nasıl ağaçlar çizeceğiniz, ağaçlara meyve ekleyip eklemeyeceğiniz size kalmış 🙂

Kavanozlarla Bahçe Çiti Süsleme

Kavanozların kullanmadığı alan yok neredeyse. Aklınıza gelebilecek her yerde değerlendirebilirsiniz. Bahçe çitiniz için de dekoratif kavanozlar güzel duracaktır. Farklı bir konumuzda Eski Kavanozlardan Avize örneğini vermiştik. Tabi Oslo Havalimanında 4000 Kavanozla Kavanoz Sanatını da unutmayalım.

Dekoratif Taşlar

Çitlerinizin önüne dekoratif taşlar koyabilirsiniz. Tuğla, briketleri boyayıp üzerine anlamlı yazılar yada espriler yazabilirsiniz. Bahçemize hoşgeldiniz 🙂

Araba Jantları İle Süsleme

Kullanılmayan eski araba jantları bahçe çit dekorasyonu için güzel malzemeler olacaktır.

Aynalar İle Çit Süsleme

Bahçe çitinizi aynalar ile süsleyebilirsiniz.

Bahçe Çitini Işıklandırarak Süsleme

Bahçe çitleriniz sade kalsın ama üzerinde ışıklandırma ile süslemek istiyorsanız bu fikiri değerlendirebilirsiniz.

Eski Mutfak Eşyalarınızı Bahçe Çitinde Değerlendirme

Eski Mutfak Eşyaları İle Bahçe Dekorasyonu konusunda kullanmadığınız eski eşyalarınızı 27 örnek ile bahçenizde değerlendirebileceğinizi bahsetmiştik. Evet bu eşyaları bahçe çitinizi süslemek için de kullanabilirsiniz.

Kuş Evleri İle Çit Süsleme

Bahçe çitlerinizi kuş evleri ekleyerek süsleyebilirsiniz. Bu süsleme hem bahçe çitlerinizi farlı gösterecek hemde kuşlar için sığınma yeri olacaktır.

Kuş evleri için farklı fikirler arıyorsanız Kuş Evi konusunu inceleyebilirsiniz.

Dresuar İle Çit Dekorasyon

Dresuarınızı bahçe çiti için kullanabilirsiniz. Hem bahçe dekoru için fayda sağlarken hemde malzemelerinizi üzerine koyabileceğiniz bir alan oluşturmuş olursunuz.

Çitleri Farklı Boyayarak Dekor

Çitlerinizi farklı boyalar kullanarak şekil verebilirsiniz.

Eski Bisikletler İle Bahçe Dekorasyonu

Ger Dönüşüm Bisiklet Tekeri Fikirleri konusunda bisiklet tekerlerinin farklı kullanım alanlarından bahsetmiştik. O yazımızda da farklı çit örnekleri vardı. Gördüğünüz gibi hem bisikletin kendisi hemde tekerlekleri ayrı ayrı yada bir olarak dekorasyon amaçlı kullanılabiliyor.

Eski Kapılar İle Bahçe Çit Dekorasyon

Örnekte bir çite dekorasyon yapılmamış. Eski kapılar ile çit yapılmış. Ama gerçekten harika bir görüntü ortaya çıkmış. Kır Düğünü Yapmayı Düşünenlere Açık Alan Düğün Kapı Fikirleri konusunda eski kapıların düğün alanlarında nasıl kullanıldığını görebilirsiniz.

Bahçenizde Kelebekler Uçuşsun

Eski sehpa ve masa bacakları kullanılarak hazırlanmış harika kelebekler.

Kalem Şeklinde Çit Dekorasyon

Kaleme benzetilmiş çitler ile bahçeniz okuma sevgisi aşılasın

Çerçeveler İle Çit Dekorasyon

Diğer Farklı Çit Dekorasyon Örnekleri

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here