Ana sayfa Diğer Fikirler Enerji Ekmek İle Yapılmış Dekoratif İlginç Aydınlatma Tasarımları

Ekmek İle Yapılmış Dekoratif İlginç Aydınlatma Tasarımları

PAYLAŞ
İlginç aydınlatma tasarımları

İlginç aydınlatma tasarımları örneklerinden gerçek ekmekten yapılmış dekoratif aydınlatmaları tanıtacağız. Bu ilginç lambalar hem dekoratif hem işlevsel hemde hoş görünüyor.

Eylül ayında Fransa’da gerçekleşen fuarda sergilenen ekmek şeklinde ilginç aydınlatma tasarımları dikkat çekti. Japon sanatçı Yukiko Morita’nın tasarlıyıp hazırladığı en yenilikçi ürün pampshade sergilendi. Hazırladığı lambalar ekmek gibi görünüyor diye düşünüyorsak doğru düşünüyoruz. Bu aydınlatmalar el emeği ile yapılan gerçek ekmek aydınlatmaları.

Eskiden fırıncılık yapmış olan Morita geçmiş anılarını ekmek lamba tasarımıyla ölümsüzleştiriyor. Ekmeğe olan sevgisi bu projenin temellerini oluşturuyor.

Ekmek lambanın malzemeleri gerçek ekmek yapar gibi bildiğimiz malzemeler 🙂 Un, tuz, maya. Led ışıklar, piller ve ekmeğin çürümesini önleyici reçine maddesi bu ilginç aydınlatma tasarımları için özel.

Ekmek normal ekmek yapılacak şekilde pişirilmeye hazırlanır. İç kısmı olabildiğince ince hazırlanır. Piştikten sonra reçine maddesi ile ekmeği çürümesini önlemek için kaplar.

Daha sonra led aydınlatmalar ekmeğin içine yerleştirilir. Ve elektrik devresi lambanın şekline göre düzenlenir.

Morita’nın bu tasarımı ilk Fransa’da ortaya çıkmadı. Bu koleksiyon çalışmalarının son hali. İlk yapılan örnek Tokyo Tasarım Haftası’nda ortaya çıktı. Burada projesinin ilgi gördüğünü gören Morita projesinin üzerinde yaptığı çalışmalar ile bu son koleksiyonu hazırladı.

Ekmek lambalar bir adet AA pil ile çalışıyor Baget ekmekMasa lambası olarak kullanılabilir Kruvasan Poğaça şeklinde lambaMirota bu muhteşem görünümlü ilginç aydınlatma tasarımlarını yapmadan önce 300 deneme yapmıştır. Ve sonunda istediği sonuca ulaştı Ufak ekmekYuvarlak ekmek   Ekmeklerin paketlenmiş görselleri

Ekmekler satışa hazır

Morita’nın ilginç aydınlatma tasarımları görseller ile anlatılmış 🙂

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here