Ana sayfa Kendin Yap El Sanatları Renkli ve Desenli Bantlar İle Yapılmış 30 Örnek

Renkli ve Desenli Bantlar İle Yapılmış 30 Örnek

PAYLAŞ
Desenli Bantlar

Desenli bantlar, renkli bantlar, washi bantlar yani dekoratif Japon bandı ile yapılan 30 örnek sunacağız. Desenli bantlarla neler yapılır diye soracak olursanız bandın yapışabileceği her alanda kullanılabilir. Hayatınızı renklendirmek, sadelikten kurtulmak ve biraz farklılık istiyorsanız bu bantları kullanmalısınız.

Washi tapeler bilmeyenler için söylüyorum arkası yapışanlı diğer tarafı desenli bantlardır. Yani bizim para bandı dediğimiz batların desenli hali diyebiliriz. Uygulaması kolay ve basit.

Desenli bantlar yapılışı kolay ve maliyet bakımından bütçe zorlamayacak dekoratif ürünlerdir. Desenli bantlar ile dekore edebileceğiniz malzemeleri boyayarak veya farklı teknikler uygulayarak daha fazla zaman ve emek harcayarak yaparsınız.

Tabi emek ve zaman harcanan dekoratif eşyaların görünümü daha farklı olacaktır. Fakat fazla zamanınız yoksa acil değişiklikler istiyorsanız zaman kaybetmeden dekoratif bantlar ile eşyalarınızı değiştirebilirsiniz.

Yukarıda Japon bandı demişken Japonların kültürlerinin ne kadar zengin ve geniş olduğunu belirtmekte fayda var. Daha önce Karpuz Oyma Sanatı Mukimono’nun bir geleneksel Japon sanatı olduğundan, Yağmur Zinciri‘ninde Japon evlerinde kullanılan geleneksel su toplama yolu olduğundan bahsetmiştik. Tabi çinden Japon geçen birkaç farklı konu.

Desenli Bantlar İle Yapılmış Birbirinden Güzel Örnekler

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here