Ana sayfa Kendin Yap Gıda Sanatı Eğlenceli Çocuk Yemekleri Fikirleri

Eğlenceli Çocuk Yemekleri Fikirleri

PAYLAŞ
Eğlenceli Çocuk Yemekleri

Eğlenceli bebek yemekleri bir başka deyişle eğlenceli çocuk yemekleri, bebek ve çocukların ilgisini çekip şaşırmasını ve hemen yemesini sağlayacaktır. Gıda sanatından ilham alan eğlenceli çocuk yemekleri hazırlamak sağlıklı, besleyici, vitaminli ve eğlenceli olacaktır.

Çocukların en sevdiği yemekler genelde fast food tarzı yemeklerdir. Sizin küçükken en sevdiğiniz yemek nelerdi? Köfte-patates, patates kızartması, hamburger, piazza, dondurma. Bunların çok sağlıklı olmadığını büyüyünce anladık. O zaman çocuklarınıza ilk etapta sağlıklı yemekleri vermeyi tercih edeceksiniz.

Çocukların çoğu genel olarak sebze yemeklerini sevmiyorlar. Bir yağ reklamında oynayan çocuğun sebzeyi seviyorum bu hiç normal değil demesi hariç J Bizde tabi ki sevmezdik. Ispanak, brokoli, lahana, kırmızı lahana vs. Ama şuan çocukların yemesi için elimizden geleni yapıyoruz. Çünkü bütün ebeveynler bilir ki meyve ve sebzelerin, büyümek için ihtiyaç duydukları tüm besin maddelerini ve vitaminleri sunan sağlıklı ve dengeli beslenmenin önemli bir parçasıdır. Ama bu bilgi çocuklara sebze yedirmenin önemini anlatmakta yetmiyor.

Eğlenceli bebek yemekleri yemek yeme alışkanlığını değiştirecektir. Hayal gücünü kullanarak ilginç yemekler hazırlayıp çocuğunuza vitaminli sebzeleri yedirebilirsiniz. Çocuğunuz ile bile eğlenerek bu yemekleri yapabilirsiniz.

Resimlerden de anlaşılacağı üzere evdeki malzemeler ile bir Kung Fu Panda, Pinokyo, Nick Wild, Kayıp Balık Nemo, Tiger, Yılan yapmak zor değil.

Farklı eğlenceli çocuk yemekleri yapmanıza yardımcı olması dileği ile 😊

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here