Ana sayfa ANASAYFA Eski Berjeri Yenileme – Kendin Yap Eski Berjerimi Nasıl Yenilerim

Eski Berjeri Yenileme – Kendin Yap Eski Berjerimi Nasıl Yenilerim

PAYLAŞ

Eski berjeri yenileme ile berjlerinizi yenileyin. Eski ve üzeri yıpranmış, kumaşları kirlenmiş veya sizin artık hoşunuza gitmeyecek şekilde olan berjerlere sahipseniz, bu kendin yap çalışması tam sizin için düzenlendi!

Artık kullanmak istemeyeceğiniz veya başkasına vereceğiniz berjerlerinizi, az uğraş ve az maliyet ile yepyeniymiş gibi yapabilirsiniz. Peki, berjerler nasıl yenilenecek? Dikkat edilmesi gereken noktaları neler? İşte tam sizin için bir kendin yap projesi!

Kullanılacak Malzemeler

  • Dilediğiniz tipte ve desende kumaş
  • Kumaş zımbası
  • Silikon yapıştırıcı / kumaş yapıştırıcısı
  • Makas
  • Fırça
  • Ahşap boyası

Nasıl Yapılır?

Öncelikle eski berjerlerinizin üzerinde var olan kumaşların sökmek ile işe başlanılır. Eğer sökemeyeceğiniz durumda ise, direkt olarak kumaşı etrafına da sarabilirsiniz. Bu işlemi dikkatli yapmaya özen gösterin, çünkü sıkı sıkı yerleştirerek ilerlemediğiniz taktirde bitirdikten sonra bir takım potluklar veya düzensizlik durumları ortaya çıkabilir.

İyice sardıktan sonra uygun ölçülerde kestiğiniz kumaşınızı parça parça koltuklara geçirip, yapıştırmaya başlayabilirsiniz. Sonra da zımbaları görünmeyecek şekilde takıp, yerleştirdiğiniz kumaşı sağlamlaştırabilirsiniz.

10 dakika kadar kumaşların kurumasını beklemenin ardından, eğer ayaklıklarındaki tahta rengi sizin koltuklarınıza uymuyor ise kumaş ile aynı renge veya farklı bir ahşap rengine fırça yardımıyla bir iki kat boyayabilir, ihtiyacınız yok ise bu adımı atlayabilirsiniz.

Ve artık berjerleriniz yenileri kadar güzel. Dilediğiniz gibi yeni gibi duran berjerlerinizi salonunuzda, balkonunuzda, yatak odalarınızda kullanabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here