Ana sayfa Dış Mekanlar Bahçeler Eski Mutfak Eşyaları ile Bahçe Dekorasyonu- 27 İlginç Bahçe Fikirleri

Eski Mutfak Eşyaları ile Bahçe Dekorasyonu- 27 İlginç Bahçe Fikirleri

PAYLAŞ
eski mutfak eşyaları ile bahçe dekorasyonu

Eski mutfak eşyaları ile bahçe dekorasyonu kendin yap. Evet evde kullanmadığınız eşyalarınız ile geri dönüşüm yapabilir, eski eşyalarınızı değerlendirebilirsiniz. Eski mutfak eşyaları ile bahçenizde çiçeklikler, saksılar, lambalar, bahçe çit dekorasyonları, yağmur zincirleri, saatler ve aklınıza gelebilecek her şeyi yapabilirsiniz.

Eski mutfak eşyaları ile bahçe dekorasyonu ile ilgili sizin için derlediğimiz 27 güzel örnek

Eski Tavadan Bahçe Dekorasyonu

Eski tavanızı atmaya kıyamıyorsanız bahçenizde saat olarak değerlendirebilirsiniz. Hem geri dönüşüme katkı sağlarsınız hemde güzel bir dekorasyon yapmış olursunuz.

Bahçe Duvar Dekorasyonu

Eski tava yada tencerelerinizi kullanarak bahçenize duvar dekorasyonu yapabilirsiniz. Rengarenk boyalar ile yada farklı şekillerde değerlendirebilirsiniz.

Eski Kaşıklardan Dekorasyon

Kendin yap diy fikirlerine uygun bir şekilde kaşıklarınız ile bahçe dekorasyonu yapılabilir.

Kaşıklarınız ile kelebek bile yapabilirsiniz 🙂 Güzel görünüyor değil mi?

Ayrıca kaşıklarınızı istediğiniz renklerde boyayıp değerlendirebilirsiniz.

Eski Kek Kalıplarını Değerlendirme

Daha önce Eski Kek Kalıbı veya Eski Pasta Kalıpları İle Dekoratif Fikirler konusunda kek kalıplarının kullanımı hakkında fikirler vermiştik. Eski eşyalarınız hayal gücünüz kapsamında her yerde kullanılabilir. Burada da eski kek kalıbından yapılmış harika mantar dekorasyonu görüyoruz. Dikkat şirinler bir yerden çıkabilir:)

Çaydanlık İle Yağmur Zinciri

Eski çaydanlığınız ile yağmur zinciri oluşturabilirsiniz. Bahçeniz İçin En Güzel Yağmur Zinciri Örnekleri‘ni bir konuda toplamış birbirinden güzel 34 yağmur zincirini sizlerle paylaşmıştık.

Tabi porselen olanları daha bir güzel oluyor

Tencere Kapakları İle Dekorasyon

Tencere kapaklarınızı dekorasyon olarak kullanabilirsiniz. Ayrıca bahçenizde yapacağınız herhangi bir iş için destek elemanı olarak kullanılabilir.

Çırpıcıdan Kelebek

Kaşıktan kelebek örneği görmüştük bu da çırpıcıdan güzel bir örnek

Süzgeçten Ve Diğer Eşyalardan Saksı

Eski mutfak eşyaları İle bahçe dekorasyonu örneklerine süzgeç saksı ile devam ediyoruz. Makara ve sulu malzemeleri süzdüğümüz süzgecimiz eskidiği zaman bir saksı olarak sizinle yaşamaya devam edebilir.

Süzgecinizi askılı saksı olarakta kullanabilirsiniz.

Demir sürahi yada maşarabanız da saksı olarak kullanılabilir. Bahçe saksıları için fikir arıyorsanız Saksılarınızı Toparlamak İçin 24 İyi Fikir – Saksı Fikirleri konusunu inceleyebilirsiniz.

Eski Rendeleri Bahçede Kullanma

Eskimiş rendeleri de bahçede kullanabilirsiniz. Farklı güzel renkler ile renklendirebilirsiniz.

Bahçenizde ışıklandırma amaçlı kullanabileceğiniz rende örnekleri

Rendelerinizin içine çiçekler de ekebilirsiniz. Rendeleri bahçe çitlerine çakabilir bahçe dekorasyonunuza renk katabilirsiniz.

Kaşıklık olarak kullanılan rende örneği

Eski Bardaklar İle Bahçe Dekorasyon Örneği

Eski kullanmadığınız bardaklarınız olabilir, yıpranmış bardaklarınız olabilir yada bulaşık makinasının çizdiği ve kullanmak istemediğiniz bardaklar olabilir. O bardakları atmayıp bahçenize ışıklandırma yapabilirsiniz.

Eski Hunileri Bahçenizde Kullanabilirsiniz

Eski mutfak eşyaları İle bahçe dekorasyonu fikirlerinde huni de kullanılabilir. Huninizi çiçek ile süsleyebileceğiniz gibi yapmur zincirinde de kullanabilirsiniz.

Mutfak Eşyalarından Behçe Süsü

Eski mutfak eşyalarınızı farklı şekiller vererek bahçenizde süs olarak kullanabilirsiniz.

Eski Çaydanlıktan Kuş Evi

Çaydanlığınızdan kuşlar için harika kuş evi oluşturabilirsiniz. Bunun için Kuş Evi Fikirleri‘nden faydalanabilirsiniz.

Eski Tencerelerden Bahçe Dekorasyonu

Eskiyen tencerelerinizi istediğiniz şekilde bahçenizde değerlendirebilirsiniz. İster üstüste koyar şekil verebilir, isterseniz bahçenizin kenarlarına sınır olarak kullanabilir, isterseniz de içine çiçek ekip değerlendirebilirsiniz. Tabiki daha fazla farklı şeyler yapmak sizin elinizde

Kullanmadığınız Bütün Malzemeleri İle Bahçe Dekorasyonunu Kendin Yap

Gördüğünüz gibi evinizdeki bütün malzemeler ile bahçenizde birşeyler yapabilirsiniz. Yeter ki yapmak isteyin. Bu şekilde hem ev bütçesine faydanız dokunur hem de farklı şeyler yapmış olursunuz. Tabi ki kendi yaptığınız dekorasyonun tadı da başka.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here