Ana sayfa ANASAYFA Eski Saksıları Değerlendirmek İçin Güzel Fikirler

Eski Saksıları Değerlendirmek İçin Güzel Fikirler

PAYLAŞ

Eski saksıları değerlendirmek ve eski saksıları yenileme hakkında araştırma yapıyorsanız doğru yere geldiniz 🙂

Eski saksımı nerede kullanırım? Farklı farklı saksılarınız var ve çiçek ekmekte istemiyorsunuz. O zaman bu sayfadaki fikirlerimize bir göz atmadan geçmeyin.

Balkon Saksı Örnekleri İçin Tıklayın

Kapı Önünde Saksı Olarak Değerlendirme

Evim evim güzel evim. Tabi ki olmazsa olmaz. Herkesin evi kendi için özel ve güzeldir. İşte sizde evinizdeki fazla saksılarınızla kendinize özel, sizi yansıtacak bir dekorasyon yapıp misafirlerinize daha kapıyı açmadan hoş geldin diyebilirsiniz. Tabi ki öncelikle kendinize her gün eve girerken hoş geldin demiş olup mutlu edebilirsiniz.

Bahçenizi Mantar Şeklinde Değerlendirin

Saksılarınız bahçenizde hep çiçek besleyecek değil ya. Şimdi siz saksılarınızı mantarmış gibi beslemeyi deneyin, birde böyle olsun. Rengarenk kırmızı, mavi, sarı, yeşil mantarlar. Sanki şirinler filminde gibi. Yeşiller içinde ki bahçenize biraz renk katacak.

Saksıdan Kuş Evi İle Eski Saksıları Değerlendirmek

Eğer hayvanları çok bu fikir size çok iyi gelecek. Minik minik doğada dolaşan kuşlara biraz dinlenmeleri için güzel bir konaklama sunabilirsiniz. Suluk ve yem görevini görebilecek saksılarınızı ister resimdeki gibi isterseniz kendi hayal gücünüzü canlandırarak elde edeceğiniz tarzda hazırlayıp asabilirsiniz.

Eski Saksıdan Mumluk Yapmak

Sonbahar geldi havalarda soğudu iyice. Artık evlerimizde daha fazla zaman geçirir olduk. Kaloriferler yakıldı, kimi yerlerde sobalar kuruldu. Ortama manevi anlamda sıcaklığını katacak mumlarımızı da yakmaya başladık artık. Saksılarınızla kendinize özel mumunuzu hazırlayıp yakmaya ne dersiniz.

Eski Saksıyı Sehpa Olarak Değerlendirme

Yine kendine has güzel bir şekilde işlem gören saksımız var. Kim demiş saksı altlığı sadece saksınız altına yerleştirilir diye, biz onu saksımızın üstüne yerleştirdik, çokta iti ettik. Ne gerek var kocaman saksılarımız dururken ekstra masrafa girip bahçe masası almaya. Çokta harika bir şekilde işimiz görüyor hem çürüme derdi de yok. Toprak toprağa iyi gelirmiş…

Ve diğer saksılar ile alakalı görsellerimiz. Mutfakta, banyoda, bahçede aklımıza gelebilecek birçok alanda kullanabiliriz onları. Ben benimkileri mesela mutfakta kepçelik yaptım, ocağımın yanında her an hazır şekilde beni bekliyor. Diğer saksılarımda, taraklarımı cilt bakım ürünlerimi saklıyor.

Ayrıca içinde birkaç çiçek ekili toprak renkli saksılarımı da bir gün ahşap boyama yaparken, artan renklerimle rengarenk yaptım. İçinize nasıl sinerse. Nasıl hoşunuza giderse. Canınız ne yapmak isterse. Kimseye takılmadan dekorasyonunuzu yapın. Ben gayet memnunum, şimdi sıra sizde. Bakalım sız nasıl değerlendireceksiniz saksılarınızı merak ediyorum. İyi eğlenceler…

Eski Saksılardan Yağmur Zinciri

Daha fazla yağmur zinciri örnekleri için tıklayın

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here