Ana sayfa Dış Mekanlar Bahçeler Harika Köpek Evi Özellikleri

Harika Köpek Evi Özellikleri

PAYLAŞ

Köpek sahibi olanların ilgisini çeken en önemli konulardan bazıları; harika köpek evi tasarımı nasıl olmalı, köpek evleri modelleri, köpek evleri yapımı, köpek evi fiyatı, köpek evi nasıl yapılır gibi konular olmuştur. Peki güzel köpek evi için olması gereken özelliklere dikkat çekildi mi?

Biz bu konuda Harika Köpek Evi Özelliklerini inceleyeceğiz. Bu konudaki kadar pahallı olmayan İlginç köpek kulübeleri konusunda farklı köpek evlerini inceleyebilirsiniz.

Harika Köpek Evinin Özellikleri

8Harika Köpek Evi Hava Şartlarına Dayanıklı Olmalı

Köpek evlerinin en önemli kullanım sebepleri; aşırı soğuk, aşırı yağmur, aşırı sıcaklardan korumaktır. Bir köpek evi yaparken yada satın alırken bu güzel arkadaşlarınızın aşırı hava şartlarından etkilenmesini engelleyecek şekilde tasarlanmış olmasına dikkat etmelisiniz.

Bu köpek kulübesi köpek sahibinin evine göre tasarlanmış. Aynı model, aynı işçilik, aynı malzeme kullanılmış. Ev sahibine maliyeti ise yaklaşık 22 Bin TL civarında olmuş.

7Harika Köpek Evinin Tasarımı Güzel Olmalı

Harika köpek evi yapımı güzel olmalı. Köpek evi ölçüleri yapacağınız yere göre değişiklik gösterebilir. Fakat harika bir köpek evi tasarımı normal bir köpek kulübesinden farklı olmalı. Zaten biz bunlara kulübe değil ev diyoruz. Ama bazıları da villayı hatırlatıyor. Yukarıdaki örnek gibi. Paris Hilton’un köpeğinin sarayı. Saray diyoruz çünkü fiyatı yaklaşık 1.1 Milyon TL. Evet yanlış duymadınız fiyatı bir milyonu geçen bir köpek malikanesi. Bu köpek malikanesi iki katlı. Evde oturma grubu, avize, yatak odası, gardırop ne ararsanız var. Paris Hilton kendi malikanesinden esinlenerek yaptırdı. 300 m2 bir alana sahip olan malikaneye kapısından bir insan giriş yapıp sevimli arkadaşlarını kontrol edebiliyor.

6Harika Köpek Evi Kişiselleştirilmiş Olmalı

Harika köpek evi özelliklerinden bir tanesi de kişiselleştirilmiş olması. Yani bir köpek evi inşa edecekseniz, köpek evi çizimi yaptıysanız köpeğinizin büyüklüğüne uygun ve kişisel zevkinize göre tasarlamanız gerekmektedir.

5Köpek Evinin Yer Seçimi

Harika köpek evlerinin bir diğer önemli özelliği ise serin ve yeterince gölgeli bir yerde olmasıdır. Köpek evinizi koyacağınız yerin giriş kapısının güçlü rüzgarlardan ve soğuklardan daha iyi koruma sağlaması için doğuya dönük olması önerilir.

4Köpek Evinin Boya Seçimi

Harika köpek malikanelerinin boyasında dikkat edilecek ön önemli etken köpek ısırığına karşı korumadır. Bunun için ahşabınızı boyarken keten tohumu yağı kullanmanız önerilir. Diğer önemli etken ise toksit olmayan boya kullanımıdır ki köpeğinizin etkilenmesini önlemiş olursunuz. Zevkinize bağlı olarak kemik, çiçek, taç gibi boyama ve süslemeler de yapabilirsiniz.

3Harika Köpek Evi Emniyet

Muhteşem köpek evlerinin emniyetli olması gerekir. Köpeğiniz sizin için değerli olduğundan dolayı ona farklı bir ev verdiniz. Fakat bu eve köpeğinizi yerleştirmeden önce kontrol etmeniz gereken köpek evinde açıkta bir çivi, sivri bir materyal bulunup bulunmadığının kontrol edilmesi gerekmektedir. Potansiyel tüm zararlı maddelerin kontrolünü yaptıktan sonra köpeğinizi evine bırakabilirsiniz.

2Köpek Evinde Kullanılacak Malzemeler

En iyi köpek evi malzemesi ahşaptır. Metal ve plastikler yaz aylarında kolayca ısınabilir. Bu da köpeğinizi rahatsız edebilir. Harika bir köpek evi için en ideal inşaat malzemesi ahşap önerilir.

1Harika Köpek Evi Tasarımı

Köpek evleri için birçok tasarımlar bulunmaktadır. Bu tasarımlara ek olarak köpek evinize soğuktan korunması için bir kapı veya köpeğinizi sıcak tutması için köpek evi ısıtıcısı ilave edebilirsiniz. Ama en önemli tasarım evinizin tasarımına uygun bir tasarım olacaktır.

Bu köpek evi de ev tasarımına uygun olarak inşa edilmiş ve köpek evi inşa maliyeti 110 Bin TL’yi bulmuştur.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here