Ana sayfa Özel Günler Doğum Günü Karpuz Sanatı İle Eğlenceli Masa Dekorasyonları – Kendin Yap Karpuz Sanatı

Karpuz Sanatı İle Eğlenceli Masa Dekorasyonları – Kendin Yap Karpuz Sanatı

PAYLAŞ
karpuz sanatı

Karpuz sanatı ile masalarınızı süslemek ve farklı masa dekorasyonu yapmak ister misiniz. Eğer ilginç ve güzel masa dekorasyon fikirleri arıyorsanız bu karpuz sanatı örnekleri tam size göre.

Karpuz tabi yaz ayı meyvesi. Ama kış aylarında da bulunabilen yerler mevcut. Ama siz yaz kış fark etmez ben ilgi çekici masa dekorasyonu hazırlamak istiyorsanız bu görselleri değerlendirebilirsiniz. Özellikle düğün, bebek partileri, çocuk doğum günleri veya herhangi bir etkinlik için karpuz temalı masa süslemesi yapabilirsiniz. Büyüklerin ve özellikle çocukların hoşuna gidecek ilginç bir masa hazırlayacaksınız.

Karpuz sanatı ile örümcek adam, içi çiçek dolu vazo, hayvan figürleri, meyve sepeti, bebek arabası, korsan, çizgi film karakterleri, oyuncaklar, çantalar yapmak aslında çok kolay. Tabi aklınıza gelecek herhangi bir figür.

Aşağıda bahsedeceğimiz gibi karpuz sanatı oluşturmak aslında çok zor değil. Sadece alıştırma ve cesaret istiyor. Daha önceki yazımızda da belirtmiştik, istediğiniz gibi olmazsa yersiniz 🙂

Karpuz ile ilgili daha önce hazırladığımız Karpuz Oyma Sanatı yazısında profesyonel ellerin neler yapabildiğini görebilirsiniz.

Sevdiklerinize hazırlayacağınız muhteşem karpuz sanatı

Örümcek adam yapıp masanızı dekore edebilirsiniz.

Karpuzun dış kabuğunu aldıktan sonra farklı meyveler ile şekillendirebilirsiniz. O esnada evinizde ne varsa da değerlendirebilirsiniz. Göz için ananas kullanabileceğiniz gibi, muz, peynir, kavun parçaları kullanabilirsiniz. Siyah çizgiler için şeker çikolatası yada çikolata sosu kullanabilirsiniz. Muhakkak resimdeki gibi olacak diye bir şart yok, elinizde ve evinizdekileri değerlendirebilirsiniz.

Kolay bir meyve sepeti yapabilirsiniz.

Karpuzu çapraz şekilde kesip içini dondurma kaşığı ile boşaltabilirsiniz. Daha sonra kestiğiniz kısmı içine yerleştirerek karpuz parçalarını koyabilirsiniz. Tabi ki içine ve etrafına farklı meyveler de koyabilirsiniz.

Tekli çaydanlık yapabilirsiniz.

Aslında baktığımızda ne kadar basit değil mi. Karpuzun iki tarafını kesiyoruz, içini boşaltıyoruz ve istediğimiz meyveler ile içini doldurup, süslüyoruz. Kestiğimiz karpuz parçasından da bir kulp yapıyoruz 🙂 Bu kadar

Hayvan figürleri oluşturabilirsiniz.

Karpuz ortadan kesiyorsunuz. Yarısını da ortadan kesip sevimli bir dinazor yapabiliyorsunuz 🙂

Karpuz sanatı ile meyve sepeti yapabilirsiniz

Karpuzu keserken ilk başlarda bu kadar usta olamayabilirsiniz. Ortadan kesip yanlarına şekil yapabilirsiniz. Tutma kısmını kabuktan kesip yemek çöpleri ile birleştirebilirsiniz. İstediğiniz meyveleri meyve sepetinize doldurabilirsiniz. Ayrıca elinizde şekillendiriciler var ise farklı şekillerde meyveler hazırlayabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here