Ana sayfa ANASAYFA Kendin Yap: Tekerlekten Şık Oturak Yapımı

Kendin Yap: Tekerlekten Şık Oturak Yapımı

PAYLAŞ

Tekerlekten şık oturak yapımı içim ne dersiniz. Kullanılmayan araba tekerleğini değerlendirerek evinize oturak yapabilirsiniz. Oturağınızı balkonunuzda, bahçenizde, cam kenarında severek kullanacağınızdan eminiz.

Son zamanlarda hasır parçalar oldukça revaçta ve popülerliğini devam ettirecekmiş gibi de görünüyor. Bu nedenle bu seferki kendin yap projesi, kimsenin sizin yaptığınızı anlamayacağı bir parça. Çok az maliyetle ve malzeme ile odanıza otantik ve sofistike bir aksesuar kazandırabilirsiniz.

Hasır ipten neler yapılır

İşte kendin yap: Tekerlekten Şık Oturak Yapımı

Malzemeler ve nasıl yapıldığı

Malzemeler

  • Bir adet otomobil tekerleği
  • Bir adet kalın hasır ip
  • Makas
  • Silikon yapıştırıcı
  • İki adet yuvarlak sert mukavva veya plastik (bulabildiğiniz herhangi bir sert materyal)

Tekerlekten Oturak Nasıl Yapılır?

Öncelikle önünüze aldığınız tekerleğin boşluk kısımlarına yuvarlak (bulabildiğiniz sert her şey iş görecektir.) kalın mukavvayı yerleştiriyorsunuz. Bunu daha sağlam olması için çivi çakarak tekerleğe sabitleyebilirsiniz.

Ardından tekerleğin tam ortasından döndürerek başladığınız ipi sıcak silikon tabancası yardımı ile yapıştırarak işlemi tekerleğe dair herhangi bir boşluk görünmeyene kadar devam ettiriyoruz.

Silikon tabancamızın sıcak olmasına dikkat edelim. Aksi taktirde sağlam bir şekilde soğumayacaktır. Ayrıca silikon tabancası sıcakken eldiven ile çalışmanızda fayda var, sıcak aletten akan yapışkan ellerinize zarar verebilir. İp son bulduğunda küçük parçayı da kenarına yapıştırıyoruz. Ve şık tekerlek oturağınız hazır! Kimse bu parçayı bir tekerlekten elde ettiğinize inanamayacak. Balkonunuzda, terasınızda ya da iç mekânda kullanabilirsiniz. Ayrıca evcil hayvanlarınız için de kullanılabilir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here