Ana sayfa Kendin Yap El Sanatları Yarasa Yapımı İle Çocuklarla Eğlenceli Vakit Geçirin +15

Yarasa Yapımı İle Çocuklarla Eğlenceli Vakit Geçirin +15

PAYLAŞ
yarasa yapımı

Kolay yarasa yapımı örnekleri ile çocuklarınızla bahar etkinlikleri yapabilirsiniz. Bahar ayı geldiğinde evde canı sıkılan, dışarı çıkamayan çocuklara eğlenceli ve kolay kendin yap fikirleri.

Bu etkinlikler ile çocuklarınızın yeteneklerini keşfedebilir, hayal gücünü kullanmasını öğretebilir ve onlarla güzel vakit geçirme imkanı sağlayabilirsiniz.

Bisküvi İle Yarasa Yapımı

Gördüğünüz gibi bir bisküvi ile kolay bir etkinlik yapılabilir. Kağıttan yada şeker hamurundan yarasa kanatları, pipetten de tutacak.

Balondan Yarasa Yapımı

Balondan yarasa yapmak çok kolay bir fikir. Yarasa şeklinde kesilmiş kağıt, kartonların üzerine şişirdiğiniz balonları yapıştırabilirsiniz. Bu balonları duvar süsü olarak kullanabilirsiniz. Ayrıca balon ve kağıt üzerinde çizimler gerçekleştirebilirsiniz. Son olarak elinizde siyah renk balon olmasına gerek yok, istediğiniz renk balondan yarasa yapıp eğlenebilirsiniz.

Cupcake İle Eğlenceli Yarasa Yapımı

Çocuğunuza cupcake yapmak istediğinizde cupcakenizi yarasaya benzetmeye ne dersiniz. Hazırlayacağınız cupcakenin üzerine krema, çikolata ve şekerlemeler ekleyerek yarasaya çevirebilirsiniz. Yada normal kek yaptığınızda kekinizin üzerine aynısın uygulayabilirsiniz.

Meyve Suyu Kutuları İle Yarasa Yapımı

Meyve suları, yada kola kutuları ile geri dönüşüm. Çöpe atılacak kutuları kullanarak kendin yap fikirleri ile geri döndürün. İstediğiniz renklerde boyayın, üzerine çizimler yapın, sonra da keyfinize bakın

Hediye Kutusu İle Yarasa Yapımı

Size bir hediye geldi, yada çocuğunuza hediye aldınız ve kutusu elinizde kaldı. Kutuyu çöpe atmak yerine çocuklarınızla güzel vakit geçirmek için kullanabilirsiniz. Ortaya da işte böyle güzel bir sonuç çıkacaktır.

Mandal ve Düğme İle Yarasa Yapımı

Kendin yap diy fikirleri elinizdeki imkanları kullanılarak oluşturulan harika fikirlerdir. Tabi durum böyle olunca eldeki imkanlar ile hayal gücünü birleştirip harika sonuçlar alabilirsiniz. Örneğin mandal ve düğmeyi yarasa yapmakta kullanmak gibi.

Zarftan Yarasa Yapımı

Mektup zarflarını da yarasa yapmak için kullanabilirsiniz. Keskin dişleri, kanatları ve şaşkın bakışları ile el yapımı yarasa 🙂

Meyvelerle Eğlenceli Yarasa Etkinliği

Gıda sanatı ile harika sonuçlar çıkarmak. Daha önce Eğlenceli Çocuk Yemekleri Fikirleri gibi konularla meyve ve sebzelerden çocuklara yemekler yapma konusunu işlemiştik. Yine aynı şekilde elinizdeki meyve ve sebzeler ile mükemmel resimler yapabilirsiniz.

Eller İle Yarasa Yapımı

Çocuklarınız ile boya yapma etkinliği yapabilirsiniz. Boya yaparken iki elinden yarasa da yapabilirsiniz. İsterseniz ellerini boyaya daldırıp kartonun üzerinde iz çıkarabilirsiniz. Sonra da diğer süslemelerini yapabilirsiniz.

İsterseniz de elini karton üzerine koyup kalemle kalıbını çıkarısınız. Daha sonra bu kalıbı boyayabilirsiniz. Eskiden hatırlıyorum köye dedeme, anneme mektup koyarken yapardık bunu. Mektubun arka kısmına elimizi koyar kalemle çizerdik. Bizi göremeye büyük babalarımıza, büyük annelerimize büyüdüğümüzü anlatmak ister ve sevgimizi gösterirdik. Bizim için yazılan mektubun en eğlenceli kısmı olurdu.

Plastik Tabağı Yarasaya Çevirme

Plastik tabaklardan yarasa yapmak. Hem maliyetsiz hemde kolay.

Puding Kabından Yarasa Yapımı

Puding kabını yarasaya dönüştürmek için ilginç bir fikir. Yapılabilir 🙂

Tuvalet Kağıdı Rulosunu Yarasaya Çevirme

Evlerde en çok kullanılan ve tüketilen malzemelerden bir tanesi de tuvalet kağıdı. Tuvalet kağıdı rulosu da kağıt bittiği zaman çöpe atılıyor. Bu ruloları çöpe atmayıp herhangi bir etkinlik için kullanabilirsiniz. Bu etkinliklerden bir tanesi de yukarıda. Renkli renkli yarasalar. Bunu yaparken de ruloyu boyayabilirsiniz yada renkli kağıtları kullanarak yapıştırabilirsiniz.

Yumurta Kartonundan Yarasa Yapımı

El sanatları örneği olarak yumurta kutusundan yarasa yapmaya ne dersiniz. Yumurta kutusunu 3lü olarak kesin. Orta kısmı kafası diğer kısımları kanat olacak şekilde hayal edin. Sprey boya, sulu boya yada herhangi bir boya ile güzelce boyayın. Sonra çizimlerinizi yapın. Sonuç mükemmel. Tabi bunu isterseniz kapınıza, isterseniz duvarınıza duvar süsü olarak, isterseniz de avizenize asarak değerlendirebilirsiniz.

Origami Yarasa Yapımı

Origamiler kağıt ve parmak kullanımının haricinde başka bir şey gerektirmediği için popüler sanat etkinliklerindendir.

Yün Ponpondan Yarasa Yapımı

Evinizde bulunan ponponlardan mükemmel sonuçlar elde edebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here