Ana sayfa Dış Mekanlar Kopenhag’da Ormanda Görebileceğiniz Altı Dev Adam

Kopenhag’da Ormanda Görebileceğiniz Altı Dev Adam

PAYLAŞ

Altı dev adam tam bir kendin yap projesi. Kopenhag yakınlarında bir ormanda bulunan altı büyük ahşap dev adam projesini Thomas Dambo hayata geçirdi.

Kopenhag’da Altı Dev Adam

Bu büyük ve ihtişamlı altı dev adam Batı Kopenhag’da bir ormanda gizli. Onların bulunabilmesi için de bir harita hazırlandı. Bu projenin amacı müzeyi kapalı mekandan dışarı çıkarmak oldu. Batı Kopenhag’ın güzel doğası ile büyük dev adamları bulma heyecanı birleşti.

Kopenhag’da yerel halkın katılımı ile çeşitli geri dönüşüm malzemeleri kullanarak yapılan altı büyük ev adam için ahşap paletler, eski agaç parçaları, parçalanmış bina parçaları kullanıldı. Altı dev adam böyle özverili ve geri dönüşümlü oluşturuldu.

Altı büyük adamdan Küçük Tilde’nin insanlarla göz teması kuran bir yanı var. Sanatcı Thomas Tilde’ye 28 kuş evi yapmış. Bu nedenle Tilde sevgi doludur ve kuşlara ev sahipliği yapar

Teddy Friendly elini su akıntısına koyaran insanların rahatça karşıya geçmesini sağlar

Hill Top Trine, Kopenhag’daki Hvidovre kasabasına küçük bir tepenin üstünde şehri izliyor. Trine’nin eline tırmanıp kasabanın güzel manzarasını izleyebilirsiniz.

Uyuyan Louis ise, ağaçlarla dolu ve doğayla çevrili bir tepede şekerleme yapıyor. Uykucu şirin gibi uykucu dev adam 🙂 Bu heykein içine girerek dolaşılabilir, eğlenebilir ve oynayabilirsiniz.

Dağdaki Thomas gölgelik bir yerde istirahat ediyor. Uzun bacakları üzerine oturabilir ve gününüzü değerlendirebilirsiniz.

Altı Dev Adam

Köprünün altında saklanmaktan hoşnanan Oskar. Parçalanmış su değirmenin ve ahşap palet parçalarından yapılmış Oskar köprüyü tutuyor.

2 YORUMLAR

  1. Çok ilgimi çekti.Ne güzel düşünülmüş ve yapılmış bu heykeller.Valla yapanları tebrik ediyorum ve tabiki sizide.Sayenizde bu güzelliklerden haberdar oldum.Teşekürler..

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here