Ana sayfa Mimari Evler 130 Yıllık Su Kulesinin Harika Değişimi – Lymm Su Kulesi Evi

130 Yıllık Su Kulesinin Harika Değişimi – Lymm Su Kulesi Evi

PAYLAŞ
Lymm Su Kulesi Evi

Su kulesi evi dediğimizde muhtemelen şaşıracaksınız. Lymm su kulesi evi gerçekten şaşırtıcı. Pek alışık olmadığımız bu dönüşüm projesi İngiltere’de yapıldı.

Su kulesi dediğimizde normalde bildiğimiz su depolayan, yüksek yapılarak suyun dağıtılmasını sağlayan yapı olarak biliriz. Ama zamanın değişmesi ile birlikte artık kullanılmayan su kuleleri dönüşüm yaşıyor.

Ellis Williams Mimarlık İngiliz şirketi 130 yıllık terkedilmiş Lymm su kulesi evi çalışması ile kuleyi şaşırtıcı çağdaş bir eve dönüştürdü.

Kuzey Batı da İngiltere’nin büyük bir köyü Lymm’de bulunan bu 5,500 metrekarelik yapı, çift katlı bir cam uzatma ile yenilenmiştir ve şık, lüks bir şekilde döşenmiştir.

Harris Ailesi 17 yıl önce terk edilmiş, kullanılmayan, atıl durumdaki su kulesini alarak Lymm Su Kulesi Evi dönüşümüne başladı. Hayata geçirmek istediği fikir su kulesini minimalist bir aile evine dönüştürmek ve bir asırı geçgin varlığı olan kuleyi kurtarmaktı. Bu harika fikri hayata geçirmek için çeşitli çalışmalar yaptı. Farklı farklı bütçeler, çeşitli firmalar, değişik projeler.

Sonunda 2002 yılında Ellis Williams Mimarlık ile Lymm Su Kulesi Evi projesi konusunda anlaştı. Harris ailesi su kulesinin yapısının bozulmasını istemedi fakat modern bir yapı olmasını istedi ve sonunda da istedikleri gibi bir sonuca ulaştılar.

Londra’da ki bu sekizgen Lymm su kulesi evi modern ve geleneksel çizgisini koruyan harika bir sonuca ulaştı. Ve sonucunda su kulesi evi yenilme ödülüne sahip oldu.

Su kulesinin evinin ana tema rengi beyazdır. Beyaz rengini evin içinde, dışında, her yerinde hissedebiliyorsunuz. Evin salonu kırmızı renkte koltuklarla döşenmiş. Fakat diğer odalarda beyaz koltuklar ile beyaz rengi yine evin hakimi. Harika modern bir şömine ile desteklenmiş. Yatak odası yine sade bir şekilde hazırlanmış. Banyoda ki küvetin iki kalın ahşap kütüğün üzerine konması ise ayrı bir incelik. Ahşap, doğallık ve modernlik vurgusu projenin her yanına yansıyor. Evin dışına ahşap sandalye ve ahşap masa konuşmuş. Ama evin en güzel yeri çatısı.

Yerden 110 metre yükseklikteki su kulesi çatısına orjinalliğini koruyan merdivenlerle çıkılıyor. Çatıya çıktığınızda ise sizi harika bir doğa ve manzara bekliyor. Çatıda dinlenme alanı ve masa ile doğanın tadını çıkarabiliyorsunuz.

Lymm Su Kulesi Evi Projesinin Göreselleri

Lymm Su Kulesi Evi

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here