Ana sayfa İç Mekanlar Mavi Mutfak Modelleri ve Örnekleri

Mavi Mutfak Modelleri ve Örnekleri

PAYLAŞ
Mavi Mutfak

Mavi mutfak, mavi mutfak dolabı ve mavi mutfak dolabı modelleri aradığınız için bu konuda beraberiz. Evinize ve mutfağınızı muhteşem bir şekilde mavi ile dekore edebilirsiniz. Daha önce Yeşil Mutfak Modelleri konusunu işlemiştik. Doğa ve yeşillik hissi arayanların, huzur veren rengidir yeşil. Ayrıca tokluk hissi de verir.

Mavi renkte rahatlatıcı özelliğe sahip. Ciddiyetin, hayalperestliğin, güvenilirliğin ve idealistlerin rengidir mavi. Mavi renkli mutfak dolapları mutfağınıza pozitif bir atmosfer getirirken size de olgunluk ve soğukkanlılık getirecektir. Ayrıca şunu eklemek isterim. Mavi renk iş hayatının vazgeçilmez bir rengidir. İlk iş görüşmesine, yada patronunuzla önemlir bir konu konuşacakken, yada çok önemli bir toplantıda mavi rengi tercih edebilirsiniz. Ciddi insanların ve iş adamlarının tercih ettiği renge bakarsanız çoğunlukla maviyi göreceksiniz.

Peki niçin mavi mutfak? Ya da “mutfakta neden beyaz değil, krem değil ya da ahşap rengi değilde niçin mavi bir renk kullanayım” diyorsunuz sanki. Çünkü mavi farklıdır, mavi denizi, gökyüzünü hatırlatır. Mutfağınıza derinlik kazandırır ve hangi tonu olursa olsun sakinlik ve huzur verir. Çünkü mavi güzeldir. Güzel olmasa sabahları uyandığımızda masmavi bir gökyüzü gördüğümüzde mutlu olmazdık, aksine günümüzün iyi başlamasına sebeptir mavi.

Ya da tatilimizde tekne ile açıldığımızda denizin mavisine hayran kalmazdık, kataloglardan bile seçerken “wooow bu denizin rengi ne kadar güzel bir sonraki rotamız burası olsun” demezdik öyle değil mi? İşte bu yüzden maviyi seçeriz. Tabiki herkesin en sevdiği renk farklıdır ama mavi renge sahip olmak bir ayrıcalıktır.

Kıyafetlerimizde severek taşıdığımız ve ya araba seçerken rengine özen gösterdiğimiz maviyi mutfağınızda da elbette kullanabilirsiniz. Hemde gönül rahatlığı ile. Her mutfak dolaplarına uygun farklı mavi tonları ya da mutfağın büyüğü küçüğü, L-Formu, U-Formu, tek duvar, ya da koridor tipi, country tarzı ya da modern hepsine uyar mavi.

Siz yeter ki hayal edin ve isteyin. Umuyoruz ki burada herkesin zevkine göre ufak detaylarda bile gizli olsa kesin bir şey vardır. Dikkatli bakın ahşap kapaklar, çekmece kolları, tezgah rengi, duvar kağıdı veya boyası, camlı camsız kapaklar, mat ve ya parlak. Güzellik detaylarda saklıdır bazen ve fikir kazanmaktır amaç. İşte bizde bunun için varız.

Mavi mutfak sadece tek bir maviden oluşmamakta. Tek mavi ile sınırlamayın kendinizi, tonlarını da kullanın. Mavinin renkleri de harika bir atmosfer oluşturmaktadır. Koyu mavi mutfak, camgöbeği mutfak, açık mavi mutfak, gökmavisi mutfak, açık turkuaz mutfak ve diğer renkler.

Daha fazla görsel, daha fazla detay, daha fazla fikir ve mavi mutfak…

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here