Ana sayfa İç Mekanlar Mevsimlik Dekorasyon İçin Ufak Ama Etkili Fikirler

Mevsimlik Dekorasyon İçin Ufak Ama Etkili Fikirler

PAYLAŞ

Mevsimlik dekorasyon için evlerimizi her mevsim için yeniden dizayn etmemiz pek mümkün olmayabilir, fakat küçük dokunuşlarla bütün atmosferi buluduğumuz mevsime göre değiştirebilmek elinizde. Peki, mevsimlik dekorasyon nasıl yapılır. Ufak ama ekili fikirleri sunalım.

Mevsimlik Dekorayon Kış

Çoğu zamanımızı evde geçirdiğimiz, hemen işlerden çıkıp kendimizi sıcak eve atmaya çalıştığımız mevsim, kış. Mevsimlik kış dokunuşlarınız, koltuklarınızın üzerine atacağınız kalın ve sıcak renklerde bir battaniye, örgü yastıklar. Bol bol kokulu mumlar, led ışıklar, evi sıcaklaştıracak her türlü aksesuar kabul görebilir.

KIŞ

İlkbahar

Yavaş yavaş havaların ısınmaya başladığı ilkbaharda, Kalın ve koyu renkli yastıklardan, minderlerden, battaniyelerden kurtulup, daha canlı renklerde, çiçekli desenler, pastel renkte masa örtüleri, rengarenk minderler, bitkiler ile cıvıl cıvıl ilkbaharı karşılayabilirsiniz.

Yaz

Daha çok balkonlarımıza, cam kenarlarımıza veya bahçelerimize dönüş yaptığımız bu mevsimde ise, bahçe dekorasyonu (ışıklar, yer minderleri, açılabilir sandalyeler, flamalar, fenerler vb.) veya oda dekorasyonu (bitkiler, rüzgâr gülleri, çiçekler vb.) olarak ikiye ayrılabilir. Yazın eviniz sıcaksa ve balkonunuz da varsa, balkonunuza sürekli vakit geçirebileceğiniz şekilde eşyaları içeriye taşımanın da bir zararı olmayacaktır. Eğer balkonunuz yoksa camınızın kenarına yüksek bir koltuk yerleştirerek vakit geçirebilirsiniz.

Sonbahar

Tatil ruhundan çıkıp tekrar kışa döndüğümüz bu aralıkta, kış kadar olmasa da çiçekli ve renkli aksesuarlarınızı kaldırıp, taba, haki veya kahverengi tonlu objeler kullanmaya başlayabilirsiniz. Örneğin, kurutulmuş çiçekler, balkabağı aksesuarları, ahşap raflar gibi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here