Ana sayfa Kendin Yap El Sanatları Okul Öncesi Yaprak Etkinlikleri – Çocuklara Sonbahar Etkinlikleri

Okul Öncesi Yaprak Etkinlikleri – Çocuklara Sonbahar Etkinlikleri

PAYLAŞ
Yaprak Etkinlikleri

Yaprak etkinlikleri okul öncesi, anaokulu çocukları için eğlenceli bir etkinlik olacaktır. Yaprak sanat etkinlikleri ile çocukların eğlenceli vakitler geçirmesini ve hayal gücünü geliştirmesini sağlayabilirsiniz. Bunun yanında doğayı tanıması, doğa ile ilgili izlenimler oluşturması, ağaç ve doğa sevgisini de aşılayabilirsiniz.

Havaların soğuduğu ve gün ışığının erkenden kaybolduğu bahar ve kış aylarından evdeki ve okuldaki çocukların severek ve eğlenerek yapabileceği bir etkinlik yaprake etkinlikleri. Çocuklar yapraklar ile boyama yapabilir, dikiş yapabilir, yapıştırma yapabilir. Çünkü boyama, yapıştırma ve dikiş etkinlikleri çocukların severek yaptıkları oyun etkinlikleridir.

Çocukları Eğlendirecek Yaprak Etkinlikleri

Bu güzel etkinliği yapabilmek için çocuklarınızla doğaya çıkıp yürüyüş yapabilirsiniz. Yürüyüş esnasında farklı farklı yapraklar toplayabilir, topladığınız yaprakların hangi ağaca ait olduğunu anlatabilirsiniz. Çocuğunuz bu vesile ile ağaçları da tanımış olacaktır. Topladığınız yaprakları kuruması için bir kutuya yada kitap arasına koyabilirsiniz. Çocukluğumuzda hepimiz kitap arasına yaprak yada çiçek koymuşuzdur. Bu yaprakların kuruması için 10-15 gün beklemesi yeterlidir. Daha sonra eğlenceli etkinliklere başlayabilirsiniz.Kurumuş yapraklar ile boyama etkinliği yapabilirsiniz. Yaprakları sulu boya ile çocukların hayal gücüne bırakın. İstedikleri gibi eğlenip boyama yapsınlar.Yada daha önce çizilen bir resme yaprakları yapıştırıp şekillendirin. Çocuklar çok eğlenecek.

Bahar yaprakları ile yapılmış harika bir kelebek. Farklı yapraklar kullanılmış ve ufak yapraklar ile süslenmiş.Yaprak etkinlikleri ile istediğiniz hayvan modelleri yapabilirsiniz. Çocuklara hayal güçlerini kullanmasını sağlayın. Arada destek olabilirsiniz fakat onların ortaya çıkaracağı sonuca çok fazla müdahale etmeyin.Yapraklar ile yapılmş bahar gözlüğüYapraklar ile kapı çelengi yapabilirsiniz. Yapacağınız etkinlikte yapraklarla beraber farklı materyallerden destek alabilirsiniz. Bahçenizde minyatür yaprak insanlarYapraklardan yapılmş balıklar  Yapraklar ile yapılmış harika bir kuş. Dal da unutulmamış. Çocuklarla komil ve eğlenceli hayvanlar yapabilirsiniz.Yaprakların damarlarını boyatarak çizgi takibini öğretebilirsiniz. Yapraklar ile tamamlanmış kızıldereli resmiYaprakları boyayıp sevimli hayaletler yapılabilir. Casper 🙂 Yaprak parçaları ile resim süsleyebilirsiniz. Yapraklardan yapılmş sevimli kirpi Farklı hayvanlardan yapılmş sonbahar etkinlikleri Yaprak sanatı etkinlikleri örneği bir çalışma. Deniz yosunu, balık, deniz yıldızı, deniz anası ve kaya. Tamamen yapraklardan yapılmış Yapraklardan bahçe Yaprak etkinlikleri ile yapılmış ağaçta kuş Yaprak etkinlikleri ile yapılmış civcivler Farklı bir yaprak kuş örneğiYaprak ve bardaktan yapılmış farklı bir örnek. Gördüğünüz gibi sadece yaprak kullanmayabilirsiniz.  Yapraklardan tilki örneğiBahar aylarında çocuklar ile eğlenceli vakit geçirmek için yaprak etkinlikleri yapmanızı tavsiye ederiz.

Ayrıca Yüz Boyama fikirleri yaparak da çocuklar ile güzel vakit geçirebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here