Ana sayfa Diğer Fikirler Oslo Havaalanında 4000 Kavanozla Kavanoz Sanatı

Oslo Havaalanında 4000 Kavanozla Kavanoz Sanatı

PAYLAŞ
Kavanoz Sanatı

Kavanoz sanatı ve kavanoz süsleme sanatı. İlk düşünüldüğünde konserve için kullanılan kavanozlarla neler yapıldığını bulabilir miyiz? Konserve konulan kavanozlardan bir kavanoz sanatı yapıldığını düşünün. Bu kavanozların 4000 adet olduğunu düşünün. Ve bunun bir havalimanında olduğunun düşünün. Evet kavanoz süsleme sanatının yeni örneği Oslo havaalanında ortaya çıktı.

Ne Mimarlık ve tasarım şirketi Snohetta Norveç’te Oslo Havalimanı’ndaki yeni iç terminalde yer alan bir bara kavanoz avize örneğini de sunarak muhteşem bir tasarıma imza attı. Bu harika tasarımdaki kavanoz avize ışığını alana geniş bir şekilde yayıyor.

4000 den fazla kavanozun kullanıldığı bu eser kavisli duvarın 4.8 metre alanını kapladı. Kavanozların güzelliğini öne çıkarmak için kırmızı mobilyalar ve kırmızı kauçuk kullanıldı.

Kavanoz boyama sanatının dışına çıkarak bu kadar fazla kavanozun kullanıldığı bir eser insanı büyülüyor. Kavanoz boyama sanatı dedik ama içindeki konservelerini yediğimiz kavanozların bu sanatsal değişimi insanı şaşırtıyor.

Resimler Ketil Jacobsen, Kavanoz Sanatı …

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here