Ana sayfa Özel Günler Özel Anlar Sevgililer Günü Dekorasyon Örnekleri 30-Sevgililer Günü Fikirleri

Sevgililer Günü Dekorasyon Örnekleri 30-Sevgililer Günü Fikirleri

PAYLAŞ
sevgililer günü dekorasyon

Sevgililer günü dekorasyon, romantik ev süsleme fikirleri, sevgililer günü süprizleri ve sevgililer günü malzemeleri. Bunların hepsi sevgililer günü dekorasyon örnekleri için aradığınız fikirler olacaktır. Sevgililer günü hediyesi, sevgililer günü süslemesi, sevgililer günü süprizleri ve romantik bir sevgililer günü bu günün koşuşturması içinde olanlar. Yılda bir gün değil her gün 14 Şubat gibi geçirmek çok zor olmasa gerek. Tabi ki bir günün özel olarak sevgililere ayrılması ve o günün heyecanı ile birşeyler yapmak ona vakit harcamak ayrıca güzel.

Şunun şurasında ne kaldı ki sevgililer gününe sanki? Ama önce sevgililer günü dekorasyon örneklerine geçmeden sevgililer gününün hikayesini bir anlatalım.

Neredeyse bütün dünyada sevgililer gününün ismi aslında Valentinin Günü diye geçiyor; “Valentinsday”, “Valentinstag”, “Dia De San Valentin”, “Giorno Di San Valentino”, “Jour De La Saint Valentin” vs vs. Gelelim bugüne… Kendi ismini yazdıran bu şahsın kim olduğunu ve neler yaptıgını öğrenmeye.

Milattan sonra 3. yüzyılda bugünün Italya’sında Valentin isminde bir peder yaşarmış. “Saint” veya “San” ekide bu yüzden geliyor. Valentin sevgililere kendi bahçesinden çiçek dagıtırmış ve onları mutlu edermiş. Ayrıca bir Peder olduğu için sevgilileri kendi dininde evlendirirmiş. Fakat o zamanlar dönemin Kralı insanlara dinlerini yaşamayı yasaklamış. Kendisi Hristiyan dinine mensup olmadığı için ve Hristiyan dinine mensup sevgililer evlenemiyormuş. Çünkü dinlerini yaşamaları yasaklanmış. Fakat Peder Valentin, Kralı dinlemez yine de evlendirirmiş sevenleri. Kral kendisine karşı geldigi için Valentin’i 14 Şubat 269 tarihinde astırmış.

14 Şubat aslında Valentin’in ölüm günü. Yaklaşık 100 yıl sonra Valentin’i, Yüce Valentin olarak ilan ettiler ve 14 Şubat 496 tarihinde de Papa Gelasius o günü ve sonrasını Sevgililer Günü olarak ilan etti.

Evet hikayemizin aslını da öğrendiğimize göre bugünü canına ragmen sevenleri birleştirmek ile harcayan Valentin’i anıyoruz ve biz de sevgililerimizi mutlu ediyoruz. Genelde her olayı bahane edip bir kutlama yapmak gibi huyumuz oldugundan bugünü de unutmayalım dedik. Bu kutlamalar için süslemeler yapmak gerek. Resmi bayramlarda sokaklar süslenir, dini bayramlarda masalar donatılır, yilbaşında evlerimiz dahil avm’ler ve sokaklar süslenir. Peki ya Sevgililer Gününde…

İşte bu özel gün icinde birbirinden farklı süsleme çeşitlerini paylaşacağız. Genel olarak çiçeklerin ağırlıklı olduğu süslemelerde aslinda her arac ve gerecten bir kalp sekli olusturabileceginizi göstremek istedik. Yapraklar, küçük odunlar, kağıtlar, bardaklar, vazgeçilmez mumlar ve daha aklınıza gelen-gelmeyen ne varsa.

Hayal dünyanızı sizin şekillendireceğiniz fakat bunlardan ilham alabileceğiniz örnekleri göstereceğiz. Gerisi size kalmış. Resimlerimizi gördükten sonra eminim sizde en iyi sonucu bulacaksiniz.

Sevgililer günü için alacağınız hediyenizi Sevgililer Günü Hediye Kutusu örneklerinin olduğu yazımızda bulabilirsiniz. Kendi yaptığınız hediye kutusu ile hediyenizi sevgilinize, eşinize verebilirsiniz.

30 Sevgililer Günü Dekorasyon Örnekleri

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here