Ana sayfa İç Mekanlar Türk Misafirperverliğinden Esinlenen Modüler Mobilya Tasarımı

Türk Misafirperverliğinden Esinlenen Modüler Mobilya Tasarımı

PAYLAŞ
Modüler Mobilya Tasarımı

Çok işlevsel modüler mobilya tasarımı örneği. Modüler mobilya ne demek derseniz. Modüler mobilya; takılıp sökülebilen, parçalanabilir, ihtiyaca göre kullanım alanını değiştirebildiğiniz çok işlevsel mobilya türüdür. Yani sökülmesi ve birleştirilmek istendiğinde ise kolayca birleştirilebilen mobilya.

Hollandalı tasarımcı Rianne Koens’un tasarladığı ve hazırladığı modüler mobilya örneği de kullanıcının ihtiyacını giderecek şekilde tasarlanmış. Mobilya parçaları bileştirildiğinde büyük bir büfe, ya da küçük bir dolap, yada oturak olarak kullanılabiliyor. Ya da parçaları farklı birleştirerek ilginç bir tasarım ortaya çıkarabilirsiniz. Hayal gücü ve kendin yap birleştiğinde istediğiniz sonuçları ortaya çıkarabilirsiniz.

Koens tasarımının adını Otura olarak belirlemiş. Otura Türk misafirperverliğinden esinlenerek Otur kelimesinden üretmiş. Türklerin misafirperverliği dünya çapında meşhur olunca bu mobilyaya isminin verilmesi bize pek şaşırtıcı gelmedi.

Daha önce taşınabilir mobilyadan bahsetmiştik. O tasarımda da mobilyaları istediğiniz zaman rahatlıkla tekerlekleri sayesinde taşıyabiliyordunuz.

Şimdi de size Koens tarafından hazırlanan modüler mobilya tasarımı ile ilgili görselleri sunuyoruz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here