Ana sayfa Kendin Yap El Sanatları Yok Artık Diyeceğiniz Karpuz Oyma Sanatı Örnekleri

Yok Artık Diyeceğiniz Karpuz Oyma Sanatı Örnekleri

PAYLAŞ

Karpuz oyma sanatı adı Mukimono‘dur. Mukimono isminden de anlaşılacağı üzere bir Japon kültürüdür ve geleneksel bir Japon sanatıdır. Karpuz oymaca, karpuz oymacılığı, karpuz oyması gibi bilinen bu karpuzun bir gelenek olduğundan haberimizin olmaması ise doğaldır. Bizim için karpuz yenmesi güzel bir meyvedir.

Yaz mevsimi geldi. Herkesin en çok sevdiği meyveler arasında olan, yaz sıcağında içimizi ferahlatan ve susuzluğumuzu gideren meyvelerden bir tanesidir karpuz. Bizim bildiğimiz karpuz sanatı karpuzu güzelce seçmektir. Karpuz eve geldiğinde herkes ”çok iyi bir seçim yapmışsın, bal gibi karpuz olmuş” demelidir. Onun için sanatımızı icra ederken karpuzlar şöyle güzelce vurulur, dipleri kontrol edilir, sesi hoşumuza giden karpuz ise alınır. Birde tezgahtara ”güzel çıkmazsa getiririm haa” denir.

Karpuz oyma sanatı icra ederken hayal gücünüzün alabildiğine rahatça kullanabilir, el becerinizin el verdiği kadar ise sanat icra edebilirsiniz. Karpuz oymacılığı ile; çiçekler, hayvanlar, portreler, masal kahramanları hayal kurabildiğiniz kadar farklı karpuz oyması yapabilirsiniz.

Evet yaz mevsimi geldi dedik, karpuz fiyatları da ucuzlamaya başladı. Sizde karpuz alıp mukimono sanatına birşeyler katmaya ne dersiniz. Eğer başaramazsanız en kötü yersiniz 🙂

Ayrıca farklı fikirler oluşturması amacı ile çocuklarınızı eğlendirebileceğiniz Eğlenceli Çocuk Yemekleri Fikirleri ile ilgili yazımızı inceleyebilirsiniz.
Karpuz Oyma Sanatı Örnekleri

  

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here